Zgodnie z informacją przekazaną w zeszłym miesiącu, trzecia część czwartego sezonu serii anime Attack on Titan zostanie wydana w dwóch częściach. Teraz twórcy tego popularnego tytułu postanowili podzielić się dodatkowymi informacjami na temat emisji zbliżającego się finału.

Oficjalnie ogłoszono, że pierwsza połowa trzeciej części nowej serii zadebiutuje jako trwający godzinę epizod specjalny. Premierę w japońskiej telewizji przewidziano na 3 marca 2023 roku.

Pierwsza część trzeciej części finałowej serii Attack on Titan pojawi się na początku przyszłego miesiąca, a emisję drugiej części przewidziano na nieco późniejszy termin w 2023 roku. Już teraz wiemy, że także będzie to epizod specjalny, jednak jego długość pozostaje nieznana.

Takie podejście twórców do materiału źródłowego może wydawać się zaskakujące. Jednak, do zekranizowania zostało już tylko kilka rozdziałów z mangi Hajime Isayamy. Oznacza to, że potencjalna trzecia część finałowego sezonu nie mogłaby obejmować nawet 12 odcinków. Zamiast tego dostaniemy dla długie epizody specjalne.

 

Seria anime Attack on Titan bazuje na mandze autorstwa Hajime Isayamy o tym samym tytule. Pozycja ta była wydawana od września 2009 roku i dobiegła końca w kwietniu 2021 roku. Oznacza to zatem, że czytelnicy oryginalnego komiksu już od pewnego czasu znają fabułę, która zostanie zawarta w finale anime.

Dla przypomnienia, historia ukazana w tej produkcji anime opowiada o zmaganiach ludzkości z krwiożerczymi tytanami. Najnowsze odcinki udowodniły jednak, że za zwykłą walką o przetrwanie kryła się ogromna tajemnica, której ujawnienie doprowadziło do ogromnej batalii. Finał tego starcia zostanie ukazany w zbliżających się odcinkach.

źródło: pl.ign.com