Oficjalna strona anime „Scarlet Nexus” powstałego na podstawie gry od Bandai Namco Entertainment ujawniła trailer, nową grafikę promującą oraz kolejnych członków obsady (aktorzy głosowi) wraz z projektami graficznymi kolejnych postaci. Anime będzie miało premierę 1 lipca na kanałach Tokyo MX, BS 11 i Sun TV. Planowana jest też emisja w Rosji, Niemczech, Francji i krajach skandynawskich.

Dla przypomnienia przytoczę opis anime:

W 2020 roku kalendarza słonecznego świat zostaje zaatakowany przez obce organizmy zwane „Others”. Aby stawić czoła nowemu zagrożeniu zostaje utworzona specjalna jednostka elitarna, OSF — Other Suppression Force. Yuito Sumeragi, szlachecko urodzony psychokinetyk, bezpośredni potomek założycieli Nowej Himkuki, podziwia ową grupę po tym, jak zostaje przez nią uratowany w dzieciństwie i przez kilka lat ciężko pracuje, szlifując swoje zdolności, aby móc dołączyć do jednostki. W tym samym czasie cudowna Kasane, adoptowana przez rodzinę Randallów, ze względu na swoje niebywałe zdolności psychokinetyczne zostaje od razu przyjęta do oddziału szkoleniowego OSF, gdzie kończy uczelnię z najlepszymi wynikami. Miewa jednak dziwne sny, które wplączą ją i Yuito w nieunikniony los.

Dla zainteresowanych dorzucam parę informacji o twórcach.
Hiroyuki Nishimura (główny reżyser animacji i projektant postaci dla Deltora Quest, Kurokami The Animation, LBX) reżyseruje anime dla studia Sunrise i jest również odpowiedzialny za projekt postaci wraz z Yuji Ito (reżyser animacji odcinka Phi-Brain -Puzzle of God). Yoichi Kato (Yo-kai Watch) i Toshizo Nemoto (Macross Delta) nadzorują i piszą scenariusze serialu. Współautorem scenariusza jest również Akiko Inoue (Duel Masters). Osamu Tayama jest dyrektorem artystycznym, a Nagisa Abe jest artystą odpowiedzialnym za kolorystykę. Hitomi Itou jest dyrektorem graficznym, a Tatsuya Shimano jest odpowiedzialny za modelowania graficzne. Muzykę komponuje Hironori Anazawa. Daichi Iseki jest autorem zdjęć a Masato Yoshitake jest montażystą. Dyrektorem audio jest Yayoi Tateishi.

Funanimation udostępniło poniższy trailer z angielskimi napisami, ułatwiającymi jego odbiór:

https://youtu.be/ctkCPlQ3C_o

Nowa grafika promująca:

źródło: shinden.pl