Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze w tym roku zadebiutuje piąty sezon popularnej serii fantasy o tytule DanMachi (Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru Darō ka / Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?). Przedstawiciele Warner Bros. Japan podzielili się terminem premiery nowych odcinków tej produkcji.

Dowiedzieliśmy się, że emisja piątego sezonu rozpocznie się w październiku 2024 roku. Pojawił się także nowy tytuł, który zwiastuje nadejście kolejnego wątku fabularnego: Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru Darō ka V: Hōjō no Megami-hen (Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? V: Goddess of the Harvest Arc).

DanMachi to historia młodzieńca imieniem Bell, który pragnie zostać wielkim bohaterem. Aby tego dokonać dołącza do „rodziny” bogini Hestii i z jej błogosławieństwem eksploruje dungeony pełne potworów. Pozycja ta zaskarbiła sobie fanów na całym świecie nie tylko ciekawą historią, ale także licznymi scenami ecchi.

Light novel autorstwa Suzuhito Yasudy i Fujino Omori ukazuje się od stycznia 2013 roku. Naciągająca porcja odcinków będzie stanowiła adaptację kolejnych tomów ich dzieła.

Na sam koniec firma Warner Bros. Japan wyjawiła, że na rynku znajduje już łącznie ponad 17 milionów egzemplarzy tomów i mangi DanMachi.

źródło: https://pl.ign.com/