Kontynuacja serii Jujutsu Kaisen otrzymała oficjalną zapowiedź! Drugi sezon anime został potwierdzony podczas dzisiejszego eventu z udziałem aktorów głosowych. Na nowe odcinki przyjdzie nam jednak trochę poczekać… 

 

Podczas dzisiejszego eventu z udziałem obsady aktorskiej filmu Jujutsu Kaisen 0, usłyszeliśmy wyczekiwaną od dawna informację. Drugi sezon odcinkowej serii otrzymał oficjalną zapowiedź i  – co więcej – wiemy już kiedy możemy spodziewać się jego emisji. Na oficjalnej stronie internetowej Jujutsu Kaisen potwierdzono, że seria zadebiutuje w 2023 roku!

Choć dokładny miesiąc premiery wciąż jest kwestią zagadkową, plotki sugerują, że do emisji może dojść już w styczniu. Informacji tej nie potwierdziło na razie żadne oficjalne źródło, a więc pozostaje nam czekać na nadchodzące szczegóły.

Drugi sezon serii najpewniej skupi się na wątku Shibuya Incident, w którym czeka nas wiele istotnych punktów zwrotnych. Za animacje bez zmian odpowiadać będzie studio MAPPA, które równolegle pracuje m.in. nad emitowanymi właśnie odcinkami Attack on Titan oraz nadchodzącym Chainsaw Man’em.

Jujutsu Kaisen ma za sobą wyjątkowo owocny rok. 24 grudnia 2021 roku do kin trafił pełnometrażowy prequel odcinkowego anime, który zaliczył drugie najlepsze otwarcie w historii Japonii i zarobił niemal 60 milionów dolarów w 15 dni od premiery. Nie gorzej ma się odcinkowa seria, czego dowodem może być 6 zdobytych statuetek na Crunchyroll Anime Awards 2022.

Mangowy pierwowzór również może pochwalić się pokaźnymi statystykami. W samym 2021 roku sprzedało się 30,917,746 fizycznych oraz cyfrowych egzemplarzy. Czyni to Jujutsu Kaisen najlepiej sprzedaną mangą 2021 roku!

 

źródło: oficjalna strona Jujutsu Kaisen | tłumaczenie: mush.pl