Ostatnio z różnych źródeł napłynęło do nas sporo informacji o przyszłości serii „Kimetsu no Yaiba” i nie przedłużając przejdę do tej najistotniejszej, czyli daty premiery drugiego sezonu „Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen”, a będzie ona mieć miejsce dopiero… 5 grudnia. Pierwszym odcinkiem będzie godzinny special.

Mimo tego, że musimy jeszcze trochę poczekać, to jest to poniekąd dobra informacja dla osób, które jeszcze nie widziały kinówki „Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha Hen”, ponieważ 10 października rozpocznie się emisja arcu o Nieskończonym Pociągu w postaci 7-io odcinkowego anime i zostanie ono wzbogacone o dodatkowe sceny i soundtrack, a także nowy wstęp (pierwszy odcinek), w którym będziemy mogli zobaczyć podróż na misję z perspektywy Rengoku.

Skoro film przerodzi się w serial, to musi mieć swoje piosenki przewodnie. A więc opening „Akeboshi” (Morning Star), jak i ending „Shirogane” (Silver) wykona nie kto inny jak LiSA.
A dla arcu o Rozrywkowej Dzielnicy obie piosenki wykona Aimer. Opening „Zankyou Sanka” (Song of Reverberation) i ending  „Asa ga Kuru” (Daybreak).

Jeszcze z dodatkowych informacji, Miyuki Sawashiro podłoży głos Daki, czyli antagonistce drugiego sezonu.

I słowem końca, nieznajomionych z serią Kimetsu no Yaiba zachęcam do zapoznania się z opisem pierwszego sezonu:
Historia opowiada o losach młodzieńca imieniem Tanjirou, który mieszka na szczycie góry z matką i rodzeństwem. Pewnego dnia, gdy wraca do domu, chłopak odkrywa, że jego dom napadł demon i zabił całą rodzinę oprócz najstarszej siostry, która zamieniła się…w demona?! Okazuje się jednak, że dziewczyna, zachowała człowieczeństwo i nie krzywdzi ludzi. Tanjirou wyrusza w świat, by zostać łowcą demonów i zmienić siostrę z powrotem w człowieka.