Adaptacja mangi będzie mieć premierę wiosną tego roku. W filmiku promocyjnym opening „Dekoboko” wykonuje Kiyoe Yoshioka.

Oficjalna strona twórców opublikowała informację, że w przyszłym roku na mały ekran trafi manga autorstwa Miki Yoshikawy, pt. Kakkou no Iinazuke.

Serię wyreżyserują Hiroaki Akagi (Karakai Jouzu no Takagi­‑san) i Yoshiyuki Shirahata. Anime powstaje w studiu Shin­‑Ei Animation and Synergy SP. Yasuhiro Nakanishi (Kaguya­‑sama wa Kokurasetai: Tensai­‑tachi no Renai Zunousen) napisze scenariusz, a Aya Takano (Karakai Jouzu no Takagi­‑san) zaprojektuje postaci.

W rolach głównych wystąpią Kaito Ishikawa (jako Nagi Umino) i Akari Kitou (jako Erika Amano).

Nagi Umino ma 16 lat i jest bardzo inteligentnym licealistą, który po przyjściu na świat w wyniku pomyłki nie trafia do swoich biologicznych rodziców. Pewnego dnia zostaje zaproszony do nich na kolację. Po drodze spotyka bezczelną i bezpośrednią Erikę Amano, która jest bardzo zdeterminowana by zmusić Umino do udawania jej chłopaka, za którego nie chce wyjść za mąż. Gdy chłopak w końcu dotrze na umówioną kolację okaże się, że jego prawdziwi rodzice wpadli na genialny pomysł, by wprowadzić chłopaka do rodziny. Mianowicie ma wziąć za żonę dziewczynę, która została przez nich wychowana zamiast niego. Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, iż ową dziewczyną będzie Erika.

źródło: tanuki.pl