Kadokawa Press, we współpracy z TMS Entertainment i firmą rozrywkową Sammy Corporation, ogłosiła stworzenie filmu High Card, który będzie częścią multimedialnego projektu, który zawiera także mangę i lekkie powieści. Seria zostanie ogłoszona w 2023 roku.

Homura Kawamoto, który wcześniej odpowiadał za serię Kakegurui, oraz jego młodszy brat Hikaru Muno będą pracować nad oryginalnym pomysłem, a projekty postaci zostaną stworzone przez Ebimo.

Animację wyreżyserował Junichi Wada (Yuki Nagato-chan no Shoushitsu), scenariusz napisali Kenichi Yamashita, Kazuhiko Inui i Shingo Nagai, a projekt postaci wykona Nozomi Kono (Radiant). Serial powstanie w Studio Hibari.

Na świecie istnieje talia kart zwana X-playing. Każda z 52 kart daje właścicielowi nadludzkie moce. Aby je zdobyć, król królestwa Flandrii założył organizację Goka, tylko po to, by je dla niego zdobyć. Jej członkowie uzyskują dodatkowe dochody jako pracownicy Pinochle, firmy produkującej luksusowe samochody. Po drodze muszą pokonać mafię Klondike i tajemniczego Who’s Who.

Bohaterem animacji jest Finn, kiedy dowiaduje się, że sierociniec, w którym dorastał, jest na skraju bankructwa, postanawia udać się do kasyna, aby zbić fortunę. Nie wiedział jeszcze, że zostanie wciągnięty w pościg samochodowy i krwawą strzelaninę wywołaną przez człowieka używającego jego „szczęśliwej” karty. W ten sposób Finn dowiedział się o grupie o wysokim poziomie kah, do której mógłby zostać przyciągnięty.

Obsada:

  • Gen Sato jako Finn Oldman
  • Toshiki Masuda jako Chris Redgrave
  • Shun Horie jako Leo Constantine Pinochle
  • Haruka Shiraishi jako Wendy Satou
  • Yuichiro Umehara jako Vijay Kumar Singh

wakai.pl