W październiku premierę ma mieć ekranizacja mangi, autorstwa Tamami Katsury, pt. Otona nya Koi no Shikata ga Wakaranee!.

Serię wyreżyseruje Hiroyuki Furukawa (Hajimete no Gal), Nora Mori (Peter Grill to Kenja no Jikan) napisze scenariusz, a To­‑Ru Zekuu zaprojektuje postaci. Seria powstaje w studiu Ether Kitten.

Romantyczna komedia opowie o perypetiach dwojga trzydziestolatków: Mio Sudou, pracownicy biurowej, która od pięciu lat nie miała chłopaka i zapomniała jak to jest być zakochaną oraz Shujiego Majimy, zagranicznego agenta ubezpieczeniowego, któremu samotne serce doskwiera już siedem lat mimo, iż jest bardzo przystojny. Para poznaje się na wieczorku dla samotnych, gdzie w pierwszej chwili Mio jest zniesmaczona chłopakiem, po tym jak ten stwierdza, że kobiety to nie jego bajka. Mio komentuje te słowa dość prowokująco, sprawiając iż sytuacja między bohaterami przybiera niespodziewany obrót.

Anime będzie miało dwie wersje – grzeczną telewizyjną i wzbogaconą o dodatkowe sceny dostępną na stronie ComicFesta Anime. Oprócz scen wiadomych wersje będą także różnić się obsadą:

  • Kent Itou (wersja TV)/ Chasuke (rozszerzona wersja) jako Shuji Majima
  • Kaede Yuasa (wersja TV)/Yuzu­‑Hachimitsu (rozszerzona wersja) jako Mio Sudou
  • Shin’ichirou Kamio (wersja TV)/ and Ichiya­‑Koi (rozszerzona wersja) jako Koutarou Tokura
  • Mashiro Kazahana jako Ai Kawamoto

Otona nya Koi no Shikata ga Wakarane: ComicFesta annuncia l'uscita ...

źródło: tanuki.pl