Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, już tego lata odbędzie się premiera serii anime Fairy Tail: 100 Years Quest. Do sieci trafiły nowe materiały promujące ten nadciągający tytuł.

Tym razem w ręce widzów oddano grafikę przedstawiającą odświeżony design głównych bohaterów. Jesteście gotowi na powrót Natsu, Lucy i ich przyjaciół?

Otrzymaliśmy również potwierdzenie na temat braku zmian w castingu. Tetsuya Kakihara, Aya Hirano, Rie Kugimiya, Yūichi Nakamura, Sayaka Ōhara, Satomi Satou i Yui Horie ponownie wcielą się w Natsu Dragneela, Lucy Heartfilię, Happy’ego, Graya Fullbustera, Erzę Scarlet, Wendy i Charle.

Fairy Tail: 100 Years Quest kontynuuje losy Natsu i jego przyjaciół. Młodzi magowie postanowili podjąć się misji, której nie ukończył nawet Gildarts. Tytułowy stuletni quest to największe wyzwanie, o jakim mógł pomarzyć Natsu Dragneel.

Za powstanie tej historii odpowiadają Hiro Mashima i Ueda Atsuo. Mashima to oryginalny autor Fairy Tail i to on przygotowuję fabułę tej serii, a Atsuo zajmuje się tylko rysunkami. Pierwszy rozdział Fairy Tail: 100 Years Quest pojawił się latem 2018 roku. Nowy sezon anime przygotowują reżyserzy Shinji Ishihira i Toshinori Watanabe.

Data premiery Fairy Tail: 100 Years Quest to lipiec 2024 roku.

źródło: https://pl.ign.com