Już 7 lipca rozpocznie się emisja serii anime Fairy Tail: 100 Years Quest. Firma Koei Tecmo postanowiła wykorzystać obecny wśród fanów hype, aby zapowiedzieć nową grę wideo z tego uniwersum.

Podczas dzisiejszej prezentacji Nintendo Direct pojawiła się zapowiedź gry Fairy Tail 2, stanowiącej sequel produkcji z 2020 roku. Ponownie za tytuł ten odpowiada studio Gust.

Gracze otrzymają możliwość wcielenia się w Natsu, Lucy i innych magów ze słynnej gildii Fairy Tail. Co ciekawe, pojawi się zupełnie oryginalny wątek fabularny, więc nawet szykuje się coś ciekawego, nawet dla wieloletnich fanów anime i mangi autorstwa Hiro Mashimy. Z udostępnionych informacji wynika, że przedstawiona fabuła zostanie osadzona po finale głównej historii Fairy Tail, czyli może współgrać z nową serią anime, Fairy Tail: 100 Years Quest.

Gra Fairy Tail 2 zmierza na Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4 i PC. To sequel gry, którą można znaleźć na PS4, Nintendo Switch i PC. Data premiery nowej produkcji to Zima 2024/2025.

źródło: pl.ign.com, YT.