Warner Bros Japan udostępniło zwiastun do filmu Gintama The Final, który będzie miał premierę 8 stycznia 2021 roku. Jak zapowiedziano, film ma być ostatnią produkcją jaka wyjdzie z tej wieloletniej serii.

Manga Hideakiego Sorachi po raz pierwszy ukazała się w 2003 roku i zakończyła się w lipcu 2019, wraz ze sprzedażą 55 milionów egzemplarzy. Była inspiracją dla anime, które wyszło w formie 367 odcinków. Ostatnia premiera z serii Gintamy miała miejsce w lipcu 2018 roku.

Co przedstawia zapowiedź nadchodzącego filmu:
Zwiastun rozpoczyna się narzekaniem Gintokiego, że nie może pracować, ponieważ musi zostać w domu ze względu na koronę-chan. Kagura jednak wypomina mu to, że i tak zwykle nie wykonywał swoich obowiązków. Gintoki ostatecznie stwierdza, że pozostanie w domu może wyjść innym na dobre, ponieważ w anime i tak jest już zbyt wiele scen walki. W trakcie gdy Gintoki komentuje fakt, że muszą nosić maski podczas wykonywania pracy, zwiastun ukazuje Gintokiego wraz z Kagurą przyodzianych w maseczki ochronne. Jedynie Shinpachi pozostaje bez niej, gdyż posiadają tylko dwie sztuki, a sama Kagura twierdzi, że jego okulary są wystarczającą ochroną. Na końcu zwiastun przekonuje nas, że ten finał Gintamy będzie już ostatecznym, prawdziwym zakończeniem przygód Gintokiego.

źródło: shinden.pl