Zgodnie z informacją przekazaną już latem zeszłego roku, wkrótce do kin zawita dwuczęściowy film anime z uniwersum „Haikyu!!”. Do sieci trafiła właśnie zapowiedź produkcji pełnometrażowej o tytule Gekijōban Haikyu!! Gomi Suteba no Kessen (Haikyu!! the Movie: Decisive Battle at the Garbage Dump).

Jednocześnie potwierdzono, że pierwsza część tego filmowego projektu pojawi się w Japonii już 16 lutego 2024 roku. Na ten moment nie wiadomo, czy seans będzie możliwy także w granicach naszego kraju.

Za reżyserię i scenariusz tego przedsięwzięcia odpowiada Susumu Mitsunaka, który pracował przy pierwszym i trzecim sezonie serii anime Haikyu. Filmy stanowią kontynuację produkcji odcinkowej.

Haikyu!! to manga autorstwa Haruichiego Furudate, ukazywana na łamach magazynu „Shūkan Shōnen Jump” wydawnictwa Shūeisha od 20 lutego 2012 roku do 20 lipca 2020 roku. Na podstawie mangi powstała powieść ilustrowana, dwa spin-offy oraz telewizyjny serial anime wyprodukowany przez studio Production I.G, który obejmuje 4 sezony, 5 odcinków specjalnych OVA i 4 filmy kompilacyjne. Ponadto powstały trzy gry komputerowe – dwie wydane na konsolę Nintendo 3DS oraz jedna na urządzenia z systemem Android oraz iOS.W Polsce prawa do dystrybucji mangi nabyło wydawnictwo Studio JG, natomiast premiera odbyła się 6 maja 2022 roku.

Haikyu!! to historia Hinaty Shoyo – młodzieńca, który marzy o karierze siatkarskiej. Mimo niskiego wzrostu, Hinata posiada ogromny talent do tego sportu, dzięki czemu jego licealny zespół radzi sobie naprawdę dobrze w turnieju o skali krajowej.

Data premiery drugiego filmu kinowego pozostaje nieznana.

źródło: pl.ign.com