Już w sierpniu zeszłego roku oficjalnie ogłoszono, że seria anime Haikyu! doczeka się nie tyle kolejnego sezonu odcinkówego, co aż dwóch filmów kinowych.

Nadszedł czas, aby promocja nadciągających produkcji nareszcie ruszyła z miejsca. Oficjalnie wyjawiono, że pierwszy z dwóch nowych filmów anime otrzymał tytuł Gekijōban Haikyu!! Gomi Suteba no Kessen (Haikyu!! the Movie: Decisive Battle at the Garbage Dump).

Haikyu!! to manga autorstwa Haruichiego Furudate, ukazywana na łamach magazynu „Shūkan Shōnen Jump” wydawnictwa Shūeisha od 20 lutego 2012 roku do 20 lipca 2020 roku.

Na podstawie mangi powstała powieść ilustrowana, dwa spin-offy oraz telewizyjny serial anime wyprodukowany przez studio Production I.G, który obejmuje 4 sezony, 5 odcinków specjalnych OVA i 4 filmy kompilacyjne. Ponadto powstały trzy gry komputerowe – dwie wydane na konsolę Nintendo 3DS oraz jedna na urządzenia z systemem Android oraz iOS.W Polsce prawa do dystrybucji mangi nabyło wydawnictwo Studio JG, natomiast premiera odbyła się 6 maja 2022 roku.

Haikyu!! to historia Hinaty Shoyo – młodzieńca, który marzy o karierze siatkarskiej. Mimo niskiego wzrostu Shoyo posiada ogromny talent do tego sportu, dzięki czemu jego licealny zespół radzi sobie naprawdę dobrze w turnieju o skali krajowej.

Niestety, data premiery dwóch nowych filmów anime z tego uniwersum nadal pozostaje nieznana.

źródło: ign.com