unter x Hunter to wysoko oceniana manga, której początki sięgają 1998 roku. Niestety, ze względu na problemy zdrowotne autora, tytuł ten zaliczył bardzo dużo przerw, a co za tym idzie do dzisiaj nie dobiegł końca. Najnowszy rozdział pojawił się w grudniu 2022 roku i już wtedy autor sugerował rychły powrót.

Teraz Yoshihiro Togashi ponownie rozpalił nadzieję wśród fanów jego twórczości. Po ponad półrocznej nieobecności mangaka wrzucił post na swoje twitterowe konto, co od razu wywołało burzę dyskusji. Wygląda na to, że Togashi wrócił do rysowania.

Już w marcu mangaka informował, że przymierza się do wypuszczenia nowych rozdziałów mangi Hunter x Hunter. Niestety, jego ostatnia przerwa ponownie się wydłużyła. Możemy mieć tylko nadzieję, że już niedługo na łamach magazynu Weekly Shounen Jump pojawi się komunikat o kolejnych przygodach łowców.

Hunter x Hunter to historia nastoletnie Gona, który, pragnąc odnaleźć ojca, zostaje „łowcą”. To elitarni wojownicy posiadający niezwykłe moce. Dzieło Yoshihiro Togashiego odznacza się bardzo oryginalną fabułą, widowiskowymi walkami i ciekawie napisanymi postaciami. Mimo licznych przerw, pozycja ta nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem w fandomie mangi i anime. Na Netfliksie można znaleźć 148-odcinkową serię anime Hunter x Hunter wydaną w 2011 roku.

Kiedy tylko pojawią się nowe informacje na temat powrotu tego tytułu, od razu je wam przekażemy.

źródło: pl.ign.com