Otaquest Connect – to nazwa konwentu, którego potrzebujemy, a na który nie zasługujemy… Dobra, teraz na poważnie. Przyszło nam żyć w takich czasach, gdzie robienie imprez, typu konwenty, jest wręcz karane, dlatego na ratunek przychodzi nam internet.

Otaquest połączyło siły z Midwest Animation Promotion Society (M.A.P.S.), by wspólnie stworzyć Otaquest Connect, konwent online, na którym zobaczymy wszytko, od anime aż do gier. Nie zabraknie też muzyki, w ramach Otaquest // Plugged In, wydarzeniu, które będzie odbywało się w tym samym czasie co główny konwent.

Dobra, ale co na tym konwencie w ogóle będzie? 

Na Otaquest Connect będziecie mogli zobaczyć wywiady z  np.:

  • Kompozytorką Yoko Kanno – znaną z „Cowboy Bebopa” oraz „Escaflowne”,
  • Pojawi się także Dai Sato – znany oczywiście także z „Cowboy Bebopa”, ale także z „Samurai Champloo”
  • Będziecie mogli posłuchać Paru Itagaki’ego, czyli twórcę „BEASTARS”,
  • Wypowie się także reżyser „Fullmetal Alchemist” oraz „Appleseed”, czyli Shinji Aramaki,
  • Jeśli chodzi o gry, to czeka na was developer serii Yakuza –  Toshihiro Nagoshi.

Z kolei na Otaquest // Plugged In, czyli części muzycznej będziecie mogli usłyszeć m.in.:

  • Taku Takahashi – artystę solo, DJ-a oraz założyciela block.fm,
  • Alana Shirahamę – muzyka, DJ-a i aktora,
  • LADY’S ONLY – duet DJ-i oraz kompozytorów AGELOW oraz Jacotanu,
  • YUC’e – kompozytora i producenta,
  • KOTONOHOUSE – autora piosenek dobrych na dyskoteki. 🙂

To oczywiście nie wszyscy, więcej osób, które zadeklarowało swoją obecność możecie zobaczyć na oficjalnej stronie konwentu o –TUTAJ– możecie tam też przeczytać o tym czym poszczególne osoby się zajmują, kim w ogóle są itp.
A jeśli bylibyście ciekawi początków tego konwentu, to zapraszam na wywiad z jego twórcą o –TUTAJ– tylko uprzedzam, że wymagana jest znajomość angielskiego. Chętnie bym to przetłumaczył, ale nie starczyłoby nam tutaj miejsca 😛
Sklepik?

Co to za konwent bez wielu stanowisk z rzeczami, z naszych ulubionych serii anime? Na tym konwencie zostanie to zastąpione przez sklepik z wybranymi figurkami, zabawkami, ubraniami itd. pod opieką ekipy z Otaquest. Więcej informacji póki co nie ma na temat zawartości, ale to powinno pojawić się na oficjalnej stronie już na dniach.

Ale kiedy takie coś będzie?

Dwa dni zabawy, dwa dni doświadczenia, które może się nie powtórzyć, ekskluzywne wywiady, niezapomniana muzyka. Zapinajcie pasy i szykujcie się na 15 i 16 sierpnia! Co potrzeba? Pewnie przyda się wasza znajomość angielskiego, wolne, pewnie jakieś żarełko, picie i może towarzystwo? Trzymajcie się bracia i siostry otaku i pamiętajcie 15 i 16 sierpnia, widzimy się na konwencie? Miłego!

//news niesponsorowany.