Raczej nikt nie spodziewał się innego rozwoju wydarzeń, zwłaszcza zważywszy na to, jaką rzeszę fanów udało się zebrać serii w zaledwie kilka odcinków, a potem… potem było tylko lepiej. Nikogo też nie zdziwi więc fakt, że twórcy nie zwlekali i postanowili kuć żelazo, póki gorące i równo tydzień po emisji ostatniego, dwudziestego odcinka serii, zapowiadają już kontynuację!

Zapowiedź ukazała się podczas specjalnej transmisji na żywo, upamiętniającej finał serii. Wtedy również światło dzienne ujrzał pierwszy zwiastun drugiego sezonu oraz grafika promująca, a także ujawniono, że jeśli chodzi o obsadę to ta pozostanie bez zmian względem pierwszej części. Niestety twórcy chyba postanowili się z nami jeszcze trochę podroczyć, bo zabrakło jednej KLUCZOWEJ informacji, a mowa oczywiście o dacie premiery. Tak więc ja już uzbrajam się w cierpliwość i liczę, że nie przyjdzie nam czekać zbyt długo na ten jeden brakujący element układanki.

Jeśli ktoś natomiast z Shadow Garden nie miał do czynienia to bardzo gorąco zachęcam do zapoznania się z serią, zwłaszcza jeśli stary schemat OP protagonisty już trochę wam się przejadł. Poniżej znajdziecie krótki opis pierwszego sezonu, który mam nadzieje przekona was do sięgnięcia po ten tytuł:

W poprzednim życiu Cidowi nie zależało na tym, by zostać protagonistą czy finalnym bossem. Wolałby raczej pozostawać w ukryciu jako pomniejsza postać, aż do momentu, gdy nadejdzie najwyższy czas, by ujawnić, że to on był cały czas geniuszem i pociągał za sznurki z ukrycia… A teraz, gdy odrodził się w innym świecie, jest w stanie stworzyć idealne warunki do spełnienia swoich marzeń. Uzbrojony w swoją nadaktywną wyobraźnię, Cid dla śmiechu rekrutuje członków do swojej organizacji i zmyśla historię o złym kulcie, który należy zniszczyć. Ale jak to dziwnym trafem się okazuje, historia, którą Cid wymyślił na poczekaniu, była w 100% prawdziwa, słowo w słowo. Ale sam Cid o tym nie wie.

źródło: shinden.pl