Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, już wkrótce odbędzie się premiera filmu anime Kaguya-sama wa Kokurasetai: First Kiss wa Owaranai (Kaguya-sama: Love is War – The First Kiss Never Ends).

Oficjalnie ogłoszono, że premiera w japońskich kinach będzie miała miejsce 17 grudnia 2022 roku. Co ciekawe, fragment tej produkcji zadebiutuje 19 listopada, na wydarzeniu Anime NYC. Na evencie pojawi się aktorka głosowa Aoi Koga, oraz producenci Yūichirō Kikuchi (A-1 Pictures) i Tatsuya Ishikawa (Aniplex). Stream z tego panelu będzie dostępny dla widzów z całego świata.

Wątek przedstawiony w filmie kinowym pochodzi z oryginalnej mangi Kaguya-sama: Love is War, a do tego rozgrywa się po wydarzeniach z trzeciego sezonu serii odcinkowej.

Kaguya-sama: Love is War to seria opowiadająca losy nastolatków z akademii Shuchiin. W centrum wydarzeń znajdują się Miyuki Shirogane i Kaguya Shinomiya, którzy są najlepszymi uczniami w tej placówce – rywalizują ze sobą na każdym polu. Co więcej, żywią do siebie silne uczucie, ale żadne z nich nie chce się do tego przyznać, bo to oznaczałoby przegraną w ich zmaganiach.

Aka Akasaka rozpoczął swoje dzieło w maju 2015 roku. Ostatni rozdział tej mangi pojawi się jutro, 2 listopada 2022 roku. Niestety, na obecny moment nie wiadomo, czy film anime Kaguya-sama: Love is War – The First Kiss Never Ends wejdzie do polskich kin.

źródło: pl.ign.com