W zeszły poniedziałek na oficjalnej stronie filmu anime Burn the Witch opartego na one-shocie i serializowanej mandze autorstwa Tite Kubo o tym samym tytule, przedstawiono wideo promujące ów film. Przedstawia ono również piosenkę przewodnią NiL – „Blowing”. Dodatkowo firma „Shueisha” zawarła informacje w czterdziestym pierwszym numerze magazynu Weekly Shonen Jump, że w kinach wyświetlających film, od 2 października będzie dostępna jego limitowana wersja w wersji Blu-ray.

Postaciom głosu użyczą:
Asami Tano jako Ninny Spangcole
Yuina Yamada jako Noel Niihashi
Shimba Tsuchiya jako Balgo Parks
Hiroaki Hirata jako Chief
Rie Hikisaka jako Osushi-chan
Mugihito jako Wolfgang Slashhaut
Chikahiro Kobayashi jako Bruno Bangnyfe
Haruka Shimizu jako Sullivan Squire
Miou Tanaka jako Roy B. Dipper
Saori Hayami jako Macy Baljure

Film będzie puszczany w Japońskich kinach przez dwa tygodnie, a także będzie transmitowany na Amazon Prime Video i Hikari TV. Zostanie również podzielony na trzy odcinki w wersji strumieniowej.

Opis:
72% wszystkich zgonów w Londynie jest powiązanych ze smokami – fantastycznymi istotami niewidocznymi dla większości ludzi. Ci, którzy je widzą, przeciwstawiają się im.Tylko mieszkańcy „Odwróconego Londynu”, mogą zobaczyć smoki i jedynie nieliczni mają odpowiednie kwalifikacje, aby stać się czarodziejami lub czarodziejkami, by móc nawiązać z nimi bezpośredni kontakt.
Bohaterkami opowieści jest duet czarownic: Noel Niihashi i Ninny Spangcole. Są agentkami Wing Bind (WB) – organizacji zajmującej się ochroną i zarządzaniem smokami, co równocześnie jest ich misją w imieniu ludzi.
Studio Colorido i zespół Yamahitsuji zajęli się produkcją filmu „średniej długości”;
Tatsurō Kawano (reżyser animacji dla Psycho-Pass 2 i Gatchaman Crowds) jest reżyserem, a Yūji Shimizu (reżyser animacji dla Gatchaman Crowds insight) jest zastępcą reżysera;
Chika Suzumura (Yozakura Quartet ~ Hana no Uta ~) zajęła się scenariuszem;
Natsuki Yamada (główny animator Time Bokan 24) jest projektantem postaci; a Keisuke Ōkura zajmuje się projektami smoków. Muzykę skomponuje Keiji Inai (Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?, The Royal Tutor).

źródło: shinden.pl