Na oficjalnej stronie poświęconej serii Isekai wa Smartphone to Tomo ni. ogłoszono, że seria doczeka się kontynuacji! Przypominam, że pierwszy sezon debiutował prawie pięć lat temu, jak widać nigdy nie można być niczego pewnym. Na chwilę obecną jednak nie ujawniono żadnych innych informacji, a na stronie pojawiła się jedynie grafika zapowiadająca drugi sezon.

Zważywszy że minęło trochę czasu od premiery pierwszego sezonu, to poniżej możecie znaleźć opis, który może trochę wam przybliży rzeczoną serię:

Mochizuki Touya zginął przypadkowo i w ramach zadośćuczynienia Bóg zezwolił na to, by odrodził się w fantastycznym świecie i zabrał ze sobą jedna rzecz jaką tylko sobie zażyczy. Tak więc Touya wybiera możliwość zatrzymania swojego smartfona. Jednakże Bóg uznał, że to za mało i dodatkowo obdarzył go kilkoma wypasionymi bonusami.
W swoim drugim życiu, Touya zaprzyjaźnia się z kilkoma uroczymi i inteligentnymi dziewczętami oraz wieloma ważnymi osobami. Przy okazji od niechcenia stawia czoła sekretom nowego świata.
Oto historia czitera ze wsparciem od administracji.

 A na koniec zostawiam rzeczoną na wstępie grafikę:

źródło: shinden.pl