LM Entertainment ogłosiło plany podjęcia działań prawnych przeciwko Kang Danielowi za ujawnienie ich nielegalnie uzyskanego kontraktu i ujawnienie jedynie treści, które są dla niego korzystne.

Kang Daniel opublikował niedawno oświadczenie oskarżające LM Entertainment o niesłuszne przeniesienie praw Daniela na stronę trzecią.

W odpowiedzi, przedstawiciel prawny LM Entertainment, Kim Moon Hee, oświadczył, że przedmiotowa umowa nie została podpisana przez LM Entertainment i że zostaną podjęte odpowiednie kroki przeciwko oskarżeniom.

„Umowa podpisana przez LM Entertainment i stronę trzecią” dołączona do oficjalnego komunikatu prasowego Kanga Daniela nie została podpisana przez nas (LM Entertainment lub firmę prawną). Podejmiemy odpowiednie środki, przeciwko oskarżeniom.

Stwierdził również, że Kang Daniel pokazał tylko część treści, która była dla niego korzystna. Według Kim na końcu umowy stwierdzono: „ LM Entertainment będzie posiadać prawa do wyłącznej umowy i będzie je wykonywać wyłącznie”.

W odniesieniu do „praw do produkcji i dystrybucji treści muzycznych, praw do koncertów/zagranicznych interesów i praw do negocjacji dotyczących działalności rozrywkowej”, co zostało stwierdzone w oświadczeniu Kang DanielaKim wyjaśnił, że są one ogólnie stosowane w branży. I chociaż Kang Daniel twierdzi, że nie wyraził zgody, LM Entertainment twierdzi, że wiedział o umowie między LM Entertainment a MMO EntertainmentKim Moon Hee powiedział:

(Prawa) są zazwyczaj wykonywane w branży. Kang Daniel twierdzi, że nie otrzymaliśmy jego zgody, ale Kang Daniel był wystarczająco świadomy umowy LM Entertainment i MMO Entertainment. Mamy również dowody na to.

źródło: kpoplivepolska.com