Manga nie będzie odtąd publikowana w formacie tygodniowym

Łączny czwarty i piąty numer magazynu Shueisha Weekly Shonen Jump z 2023 r. ujawnił w poniedziałek, że manga Hunter X Hunter Yoshihiro Togashiego ma przerwę, począwszy od wydania magazynu następny numer, po uwzględnieniu stanu zdrowia Togashiego.

W liście opublikowanym w tym numerze, redakcja Weekly Shonen Jump poinformowała, że ​​skonsultowała się z Togashim i zdecydowała, że ​​manga nie powinna mieć cotygodniowego, serializowanego formatu. Redakcja dodała, że ​​gdy pozna konkretne szczegóły dotyczące powrotu mangi i tego, jak manga będzie dalej serializowana, ujawni szczegóły w czasopiśmie.

Manga powróciła po prawie czteroletniej przerwie w 47. numerze magazynu z 2022 r., który ukazał się 24 października. Manga miała przerwę od listopada 2018 r.

Shueisha opublikował 37. skompilowany tom mangi, mangę pierwszy tom po czterech latach, 4 listopada. Viz Media wydało 36. tom w Ameryce Północnej w sierpniu 2019 r.

Togashi wypuścił mangę w magazynie Shueisha’s Weekly Shonen Jump w 1998 r. Manga zainspirowała dwa telewizyjne seriale anime , dwa filmy anime i kilka oryginalnych tytułów anime wideo.

Druga telewizyjna adaptacja anime mangi miała swoją premierę w Japonii w 2011 roku i trwała 148 odcinków. Ostatni odcinek miał swoją premierę w 2014 roku.

Crunchyroll transmitował serial podczas emisji w Japonii. Seria od początku opowiadała historię oryginalnej mangi Togashiego. Historia podąża za Gonem Freecsem, który stara się zostać Łowcą, aby znaleźć swojego ojca i znaleźć powód, dla którego jego ojciec porzucił go jako dziecko, aby zostać Łowcą.

Manga doczeka się adaptacji teatralnej w maju 2023 r.

Źródło: Weekly Shonen Jump numer 4/5