Film pierwotnie zaplanowany na 7 kwietnia

Oficjalne konto na Twitterze filmu animowanego Illumination i Nintendo The Super Mario Bros. Movie ogłosiło we wtorek, że film zostanie otwarty w Stanach Zjednoczonych i na ponad 60 rynkach na całym świecie, dwa dni wcześniej, 5 kwietnia zamiast pierwotnie zaplanowanej daty 7 kwietnia.

Nintendo i Universal Studios Film zostanie otwarty 28 kwietnia w Japonii, z pewnym opóźnieniem. Premiera filmu była wcześniej zaplanowana na 21 grudnia.

Reżyserią filmu zajmują się Aaron Horvath i Michael Jelenic, a scenariusz napisał Matthew Fogel. Angielski głos w filmie to Chris Pratt i Charlie Day jako odpowiednio Mario i Luigi. Anya Taylor-Joy gra księżniczkę Peach. Jack Black udziela głosu Bowserowi.

Inni członkowie obsady to Seth Rogen jako Donkey Kong, Keegan-Michael Key jako Toad, Fred Armisen jako Cranky Kong, Kevin Michael Richardson jako Kamek i Sebastian Maniscalco jako Spike. Charles Martinet, który użyczył głosu Mario i wielu innym postaciom Nintendo w grach, zagra również w filmie „niespodziewane kamee”.

Członkowie obsady japońskiego dubbingu to:

Założyciel Illumination, Chris Meledandri, powiedział w listopadzie 2018 r. źródłu wiadomości rozrywkowych Variety, że film jest w „priorytetowym rozwoju” i może zadebiutować w kinach do 2022 r. Meledandri jest współproducentem filmu z twórcą Super Mario Bros., Shigeru Miyamoto. Meledandri stwierdził, że Miyamoto jest „frontem i centrum tworzenia tego filmu” i zauważył, że „oryginalny twórczy głos” jest często nieobecny w hollywoodzkich adaptacjach filmowych.

Nintendo ogłosiło w lutym 2018 r., że spółka zależna Universal Studios, Illumination Entertainment (Despicable Me, Minions, Sing), rozpoczęła planowanie filmu animowanego. Zarówno Nintendo, jak i Universal Pictures finansują projekt, a Universal Pictures zajmie się dystrybucją filmu na całym świecie.

Źródła: konto filmu Super Mario Bros. na Twitterze, Termin (Anthony D’Alessandro)