Podczas gdy fani przygód Ricka i Morty’ego czekają na premierę szóstego sezonu tej zwariowanej animacji, na horyzoncie wyłania się inny niespodziewany projekt. Przedstawiciele Adult Swim postanowili zamówić pełną 10-odcinkową serię anime Rick and Morty.

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat pojawiło się kilka epizodów specjalnych stylizowanych na anime. Nikt jednak chyba nie przypuszczał, że może się to przerodzić w coś większego. Tymczasem, na Adult Swim i platformę HBO Max naprawdę zmierza seria anime Rick and Morty. Za reżyserię tej produkcji odpowiedzialny będzie Takashi Sano, który pracował przy serii Tower of God.

Projekt ten ma służyć jako odrębna produkcja i nie połączy się fabularnie z liczącym kilka sezonów hitem Adult Swim.

IF RICK AND MORTY WAS AN ANIME - MALEC - YouTube

Takashi Sato wyreżyserował do tej pory dwa epizody specjalne – „Summer Meets God (Rick Meets Evil)” z sierpnia 2021 roku i „The Great Yokai Battle of Akihabara” z listopada 2021 roku. Dowiedzieliśmy się, że nadciągająca seria będzie służyła jako kontynuacja wątków przedstawionych w tych spin-offach. Data premiery pozostaje nieznana.

Niestety, na obecny moment nie wiadomo również kiedy dokładnie powróci główny serial animowany Rick and Morty. Dla przypomnienia, finał poprzedniej serii przypadł na wrzesień 2021 roku, więc na nadejście nowych odcinków możemy poczekać nawet do 2023, lub 2024 roku.

źródło: anime24.pl