Oficjalna strona anime RobiHachi poinformowała o dokładnej dacie premiery.

Nastąpi ona 8 kwietnia o 23:30 w AbemaTV i AT-X. (Tokyo MX 9 o 0:30)

Natomiast 29 marca w tokijskim Shinjuku Baltic odbędzie się impreza z przedpremierowym pokazem 2 pierwszych odcinków i talk-show z udziałem Kazuyi Nakai, Keisuke Kōmoto, Daisuke Sakaguciego i Shinnosuke Tokudome.

Ujawniono także o tytuły i wykonawców OP i ED.

Openingową Tensai no Plylist (Genius Playlist) wykonayą Hatchi i Robby (Keisuke Kōmoto, Kazuya Nakai) a endingową Dancing to the Night ~Kun e no Saitan Warp Koro~ (the shortest warp route to you) – Allo, Gra i Yang (Subaru Kimura, Shinnosuke Tokudome i Tomokazu Sugita).

Oryginalne anime powstaje w studio Comet w reżyserii Shinjiego Takamatsu. Scenariuszami zajęła się Hiroko Kanasugi, projektami postaci – Yūko Yahiro a projektami koncepcyjnymi – Shin Misawa.

W anime zagrają:

  • Robby Yarge – Kazuya Nakai
  • Kita Hatchi – Keisuke Kōmoto
  • JPS-19 (Ikku) – Daisuke Sakaguchi
  • Yang – Tomokazu Sugita
  • Aro – Subaru Kimura
  • Gras – Shinnosuke Tokudome

Opowieść w/g pomysłu Taiga Umatami rozgrywa się w roku 0051 GC (Wieku Galaktycznego), który rozpoczął się w momencie pierwszego kontaktu z obcą cywilizacją. Ludzkość zyskała od nich technologię nad-świetlnej nawigacji i skonstruowała wspólny z planetą obcych rząd.

30-letniego samozwańczego reportera-freelancera Robbyego Yarge prześladuje pech. Sknocił w pracy przez co został zwolniony, rzuciła go dziewczyna, mało nie stracił życia w wypadku a na dodatek ściga go windykator.

Pewnego dnia, Robby traci bagaż (torbę) skradzioną przez złodzieja a pracujący na pół etatu 18-letni Hatchi Kita łapie złodzieja i zwraca skradziony przedmiot. Robby oferuje mu nagrodę i zaprasza na posiłek. Jednakże okazuje się, że są zupełnie różni i wkrótce się rozstają. Jednakże Hatchi ponownie pojawia się w życiu Robbyego – jako windykator. Okazuje się, że pracuje na pół etatu dla lichwiarza Yana. Rozpoczyna się zabawa w kotka i myszkę a Yan włącza do niej swoich podwładnych – Aro i Gra

Robbyemu udaje się zmylić Hatchiego i uciec przed Aro i Gra w przestrzeń kosmiczną. Chce udać się na legendarny Iskendar – odległą planetę na Mlecznej Drodze, która, jak mówią, przynosi szczęście tym którzy na niej są. Choć w przestrzeń uciekł sam, na statku kosmicznym odkrywa Hatciego. Postanawiają razem poszukać planety Iskander.

jag61; ANN, strona anime