Seria anime Rurouni Kenshin doczekała się pełnoprawnego remake’u, który był emitowany od lipca do grudnia 2023 roku. W ręce widzów oddano aż 24 odcinki, które już niedługo doczekają się kontynuacji.

Oficjalnie ogłoszono, że już w październiku 2024 roku wystartuje drugi sezon nowej wersji tej kultowej serii. Ponownie powstaną 24 epizody, które będą emitowane do marca 2025 roku.

Seria anime Rurouni Kenshin otrzymała już serię anime w latach 1996 – 1998. Za powstanie remake’u odpowiedzialne jest studio LIDEN FILMS. Reżyserią zajmuje się Hideyo Yamamoto (Strike the Blood, Magical Girl Spec-Ops Asuka, Cells at Work! Code Black). Terumi Nishii odpowiada za design postaci, Hideyuki Kurata nadzoruje kompozycję całej serii, a Yū Takami przygotowuje podkład muzyczny. W rolach głównych występują Sōma Saitō jako Kenshin Himura i Rie Takahashi jako Kaoru Kamiya.

Nobuhiro Watsuki rozpoczął swoją mangę w 1994 roku. Pozycja ta opowiada losy Kenshina Himury, skutecznego zabójcy, który żyje w czasie przemiany ery Meiji. Kenshin stara się odnaleźć nową ścieżkę, z dala od przemocy.

źródło: https://pl.ign.com