Po długim okresie oczekiwania na fanów anime czeka niesamowita niespodzianka. Jeden z najpopularniejszych romansów z elementami fantastyki nareszcie doczeka się kontynuacji.

W 15 rocznicę wydania light novel autorstwa Hasekury Isuny i Jū Asakury twórcy anime przygotowali niemałą niespodziankę. Anime Spice and Wolf doczeka się kontynuacji. Nie wiemy ile odcinków będzie miała seria, a także kiedy będzie jej premiera jak również czy skupi się na wszystkich wątkach przedstawionych w nowych odsłonach mangi, ale jesteśmy pewni, że tak jak poprzednie części anime odniesie wielki sukces.

Na czas oczekiwania na premierowe odcinki twórcy anime podzielili się z fanami pierwszym teaserem:

Spice and Wolf to seria light novel napisana przez Isuna Hasekura z ilustracjami Jū Ayakura. Jest wydawana przez wydawnictwo ASCII Media Works pod imprintem Dengeki Bunko. Na podstawie serii powstała adaptacja anime emitowana od stycznia do marca 2008 roku oraz od lipca do września 2009 roku oraz dwa odcinki OVA. Mangowa adaptacja powieści z ilustracjami Keito Koume ukazywała się w czasopiśmie Dengeki Maoh wydawnictwa ASCII Media Works w latach 2007-2017. W Polsce manga ta ukazała się nakładem wydawnictwa Studio JG w latach 2013-2018. Z okazji 10. rocznicy wydania powieści Isuna Hasekura rozpoczął pracę nad kontynuacją, której pierwszy rozdział wydany został dnia 9 kwietnia 2016 roku i ukazuje wydarzenia 10 lat po zakończeniu tomu 17.

Historia Spice and Wolf skupia się wokół 25-letniego Krafta Lawrence’a, wędrownego kupca, który handluje różnymi produktami jeżdżąc od miasta do miasta, aby zarobić na życie w świecie przypominającym Europę końca XVI wieku. Jego głównym celem jest zebranie wystarczającej sumy pieniędzy, aby założyć swój własny sklep, a on sam podróżuje już od siedmiu lat zdobywając doświadczenie w handlu. Pewnej nocy, gdy zatrzymał się w miejscowości Pasloe, zastaje w swoim wozie pogańskie bóstwo-wilczycę o imieniu Holo, która ma ponad 600 lat. Z wyglądu przypomina zwykłą 15-letnią dziewczynę, z wyjątkiem ogona i wilczych uszu. Przedstawia się jako bogini żniw tego miasta, która zapewniała jego mieszkańcom pomyślne zbiory pszenicy przez wiele lat. Holo chce wrócić do swojej ojczyzny na północy zwanej Yoitsu. Wierzy, że ludzie ją opuścili, a ona dotrzymała już swojej obietnicy opieki nad plonami. Chce także podróżować, aby zobaczyć jak zmienił się świat po tym, jak przebywała w jednym miejscu przez lata. Podczas podróży, jej mądrość pomaga Lawrence’owi zwiększyć zyski, ale także jej prawdziwa natura przyciąga niechcianą uwagę Kościoła.