Deku i spółka dołączyli do prawdziwej elity. To wynik, którym może poszczycić się tylko 20 innych japońskich mang. Oficjalnie ogłoszono, że światowa sprzedaż mangi Boku no Hero przekroczyła właśnie 100 milionów egzemplarzy.

To naprawdę imponujący wynik, kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że pozycja ta ukazuje się od 2014 roku i liczy zaledwie 40 tomów.

Boku no Hero Academia to historia młodzieńca imieniem Izuku Midoriya, który od zawsze pragnął zostać bohaterem, chociaż nie posiada żadnej super mocy. Postanawia nawet dołączyć do prestiżowej szkoły dla bohaterów. Jego los odmienia się, kiedy największy heros na świecie, All Might, postanawia przekazać mu swoją moc. Deku rozpoczyna edukację na super bohatera, wraz z innymi uczniami.

Przed dziełem Kōheia Horikoshiego jeszcze długa droga. Dotarcie na szczyt mangowego świata nie będzie łatwe. Na horyzoncie znajdują się takie giganty jak: Bleach (130 milionów tomów), Attack on Titan (140 milionów tomów), Kimetsu no Yaiba (150 milionów tomów), Naruto (250 milionów tomów), Dragon Ball (260 milionów tomów) czy też One Piece (ponad 523 miliony tomów). Część z topki nie była aktualizowana przez lata, więc tak naprawde trudno ocenić ile obecnie wynosi sprzedaż tomów np. przygód Son Goku.

Źródło: https://pl.ign.com