Takiej zapowiedzi chyba nikt się nie spodziewał. Podczas dzisiejszego streamu, zorganizowanego z okazji wydarzenia Netflix Geeked Week, oficjalnie ogłoszono serię anime Terminator.

Niestety, poza krótkim teaser nie dostaliśmy żadnych konkretnych informacji. Wiemy przynajmniej, że produkcję tę przygotowuje studio Production I.G, któremu zawdzięczamy wiele znanych produkcji anime np. Haikyuu!!, Usagi Drop Ghost in the Shell. W prace zaangażowany jest także reżyser Mattson Tomlin i wytwórnia Skydance.

erminator to amerykańska franczyza filmowa z gatunku science-fiction stworzona przez Jamesa Camerona. Została zapoczątkowana filmem Terminator w 1984 roku opowiadającym historię pewnej młodej kobiety w latach 80. XX wieku, która zostaje zaatakowana przez cybernetycznego zabójcę (Terminatora) przybywającego z przyszłości. Wkrótce dowiaduje się ona, że została wyznaczona do eksterminacji, jako że w przyszłości urodzi syna, który w XXI wieku ma poprowadzić ludzkość do zwycięstwa w trwającej wówczas wojnie z maszynami.

Cała seria obejmuje w sumie sześć filmów pełnometrażowych, jeden krótkometrażowy, serial, a także serię gier, komiksów i książek. W rolę tytułową w większości filmów cyklu wcielił się Arnold Schwarzenegger. Do 2010 roku całkowity dochód z franczyzy wyniósł 3 miliardy dolarów.

Data premiery serii anime Terminator pozostaje nieznana.

źródło: https://pl.ign.com