Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku dni. Gosho Aoyama, autor mangi Yaiba – legendarny samuraj (Kenyuu Densetsu Yaiba), postanowił osobiście ogłosić, że animowana adaptacja jego dzieła doczeka się remake’u.

Mangaka podzielił się specjalnie stworzonym na tę okazję szkicem, który znajdziecie poniżej. Dodatkowo, dowiedzieliśmy się, że na widzów czeka kompletna adaptacja tej historii. Nowe odcinki przedstawią zatem fabułę z aż 24 tomów.

Gosho Aoyama będzie osobiście nadzorował prace nad scenariusz. Zgodnie z niedawnym przeciekiem, remake ma przygotować studio Wit (Attack on Titan, Vinland Saga, Spy x Family), choć akurat ta informacja nie została jeszcze potwierdzona.

Yaiba – legendarny samura

Samuraj o imieniu Yaiba Kurogane, który wie jak trzeba stać się prawdziwym samurajem, podróżuje po świecie. Yaiba żyje ze swoim ojcem, Kenjurou, w lesie. Pewnego dnia, gdy Yaiba się zajada, zaatakowało go stado goryli. Yaiba i jego ojciec uciekli i schowali się wewnątrz olbrzymiego pudła. Nie wiedzieli jednak, że pudło było pełne ananasów i miało być wysłane do miasta. W mieście, Yaiba dowiaduje się, że jest legendarnym wojownikiem i musi walczyć ze złem w postaci demonicznie wyglądającego ucznia szkoły średniej o imieniu Takeshi.

Pierwsza wersja anime była emitowana w latach 1993 – 1994. W Polsce seans był możliwy za sprawą RTL 7, a następnie TVN 7. Data premiery remake’u jeszcze nie jest znana.

źródło: https://pl.ign.com/