Dopiero co świat obiegła informacja, z której wynikało, że nadciągający film anime Black Clover trafi na platformę Netflix, a już teraz gigant streamingu postanowił podzielić się pierwszą zapowiedzią tej nadciągającej produkcji. Do sieci trafiło krótkie wideo promujące film anime o tytule Black Clover: Sword of the Wizard King (Black Clover: Mahо̄ Mikado no Ken).

Wspomniany materiał znajdziecie poniżej.

W obsadzie tej produkcji pojawią się aktorzy głosowi znani z serii odcinkowej. Dołączy do nich Toshihiko Seki, który zagra Konrada Leto, tytułowego Króla Czarodziejów.

Szczegóły fabularne na temat tego filmu jeszcze nie są znane. Mając jednak na uwadze, że dzieło Yuukiego Tabaty nadal się ukazuje, a czytelnicy co tydzień dostają nowe rozdziały, istnieje spore prawdopodobieństwo, że projekt pełnometrażowy ma tylko zapełnić lukę przed kolejnym sezonem odcinkowym serii anime.

Adaptacja niebezpiecznie zbliżyła się do materiału źródłowego i wszyscy fani twórczości Tabaty wiedzą, że należało w końcu zrobić mniejszą, lub większą przerwę. Nie wiadomo jednak, czy seria odcinkowa powróci, a jeśli tak to kiedy.

Za serię anime Black Clover odpowiada studio Studio Pierrot, a funkcję reżysera pełni Tatsuya Yoshihara (Monster Musume, Yatterman Night, Muromi-san, Long Riders!). Produkcja ta wystartowała w październiku 2017 roku. Chociaż pierwotnie Black Clover miało zakończyć się na 51 odcinkach, ostatecznie emisja trwa nieprzerwanie już niemal od 4 lat. Finałowy 170. epizod zadebiutuje 30 marca 2021 roku.

Film anime Black Clover: Sword of the Wizard King trafi do japońskich kin już 31 marca 2023 roku. Tego samego dnia odbędzie się światowa premiera na Netfliksie – również w Polsce.

źródło: https://anime24.pl/