Na tę informację czekało wielu fanów Ichigo z całego świata. Przedstawiciele amerykańskiego wydawcy Viz Media oficjalnie potwierdzili niedawne doniesienia. Nadciągająca seria anime Bleach: Thousand-Year Blood War” zmierza na platformę Hulu.

Dowiedzieliśmy się, że seans na Hulu będzie możliwy w USA, gdzie platforma jest dostępna. Pozostałe kraje – w tym również Polska – mogą liczyć na dostęp za pośrednictwem Disney+. Premierę przewidziano na 10 października. Kolejne epizody będą ukazywały się w tygodniowych odstępach.

Pierwszy sezon anime Bleach zakończył się po 366 odcinkach na 480. rozdziale mangi. Ostatni wątek obejmuje rozdziały 481 – 686. Na widzów czeka około 48 – 52 odcinki podzielone na cztery części wydane z odstępami. Oznacza to, że po około 12 epizodach może nastąpić kilkumiesięczna przerwa.

Za powstanie nowego sezonu ponownie odpowiedzialne jest studio Pierrot. Ogłoszono również, że nadciągające odcinki przedstawią wydarzenia z wszystkich pozostałych rozdziałów dzieła Tite Kubo. Co więcej, w niedawnym wywiadzie autor zdradził, że podesłał studiu pomysły, które zdecydował się usunąć z mangi. Oznacza to, że możemy ujrzeć nieco bardziej rozbudowane wątki, które wydawały się pominięte, lub zaniedbane w komiksowym pierwowzorze.

Data premiery serii anime Bleach: Thousand-Year Blood War to 10 października 2022 roku. Na Disney+.

źródło: https://pl.ign.com/