Zgodnie z informacją przekazaną już kilka miesięcy temu, tego lata seria anime Bleach: Thousand-Year Blood War doczeka się kolejnej porcji odcinków. Do sieci trafiła właśnie zapowiedź drugiej z zaplanowanych czterech części nowego sezonu tej produkcji.

Udostępniony materia zawiera także fragment z utworu, który posłuży za opening nowych odcinków. Na widzów czeka taki kawałek jak „w.o.d. – STARS”. Dowiedzieliśmy się również, że druga część nowego sezonu wystartuje dokładnie 8 lipca 2023 roku.

Pierwszy sezon anime Bleach zakończył się po 366 odcinkach na 480. rozdziale mangi. Ostatni wątek obejmuje rozdziały 481 – 686. To właśnie ta fabuła zostanie zawarta w nowych epizodach, które dostaniemy w czterech paczkach. Thousand-Year Blood War podejmuje konflikt między armią Quincy i Shinigami. Głównym antagonistą opowiadanej historii jest potężny Yhwach i jego podwładni. Funkcję protagonisty nowego sezonu Bleacha ponownie obejmuje Ichigo Kurosaki.

Manga Bleach ukazywała się od 2001 do 2016 roku. Czytelnicy dzieła Tite Kubo od dawna wiedzą, jak zakończy się ta historia, a mimo to nowe odcinki cieszą się ogromną popularnością. Niestety, na obecny moment nie wiadomo, kiedy rozpocznie się emisja trzeciej i czwartej części Bleach: Thousand-Year Blood War. Możemy jednak śmiało założyć, że finał wszystkich nadciągających epizodów przypadnie na 2025 rok.

źródło: ign.com