Hayao Miyazaki to legendarny japoński reżyser, któremu zawdzięczamy takie kinowe hity jak Spirited Away: W krainie Bogów, Księżniczka Mononoke, Ruchomy zamek Hauru czy Mój sąsiad Totoro. Już od kilku lat Miyazaki pracuje nad swoim „ostatnim” filmem, który wkrótce pojawi się na wielkim ekranie.

Produkcja o tytule „How Do You Live?” (Kimitachi wa dō ikiru ka?) została zapowiedziana już jakiś czas temu, a do tej pory dostaliśmy tylko jeden plakat. I wygląda na to, że na tym marketing tego filmu dobiegnie końca. Jak poinformował serwis The Hollywood Reporter, na łamach japońskiego magazynu Bungei Shunji pojawił się wywiad z wieloletnim producentem ze studia Ghibli. Toshio Suzuki wyjawił, że najnowszy film Hayao Miyazakiego nie otrzyma już dodatkowego marketingu.

 

Według Suzukiego, powyższy plakat, udostępniony w grudniu 2022 roku, będzie jedynym materiałem promującym film anime „How Do You Live?” ​​​​​​. Studio Ghibli planuje sięgnąć po niezwykle ryzykowny i jednocześnie bardzo oryginalny sposób promocji. Finałowe dzieło Miyazakiego ma nie otrzymać żadnego dodatkowego plakatu. Nie pojawi się także zwiastun, ani nawet wykaz obsady i zarys opisu fabuły tej produkcji.

W swojej wypowiedzi producent podparł się faktem, że w lipcu wychodzi „inny wielki film”, który miał otrzymać już kilka zapowiedzi, więc „widzowie widzieli już wszystko”. Twórcy „How Do You Live?” pragną zaskoczyć widzów. W Japonii już od dawna mówi się na temat nowego dzieła Miyazakiego, więc nawet bez dodatkowej promocji sale kinowe i tak prawdopodobnie zostaną zapełnione po brzegi.

Premiera w Kraju Kwitnącej Wiśni odbędzie się 14 lipca 2023 roku. Czy doczekamy się także polskiego seansu? Przekonamy się już wkrótce.

źródło: pl.ign.com