Kadokawa ogłosiła niedawno, że ruszają prace nad czwartym sezonem Tate no Yuusha no Nariagari. Jednak na chwilę obecną nie ujawniono żadnych informacji, a sami twórcy uraczyli nas jedynie grafiką zapowiadającą nowy sezon.

Jeśli natomiast, ktoś z serią nie miał jeszcze do czynienia, to ma co nadrabiać, bo seria doczekała się trzech sezonów, gdzie ostatni swój finał miał lekko ponad miesiąc temu. Więc myślę, że teraz jest na to najlepszy moment, na nadrobienie zaległości, a tym którzy nadal nie są przekonani, zostawiam opis pierwszego sezonu, który może ich zachęci:

Iwatani Naofumi zostaje przyzwany do innego świata, aby stać się jednym z czwórki bohaterów – Bohaterem Tarczy. Zaczynając ze słabą popularnością i nikłą siłą, Naofumi zostaje zdradzony już trzeciego dnia swojej przygody. Utracił wiarę, pieniądze i zaufanie, pozostała mu jedynie tarcza. Przysięga zemstę na tych, którzy go zdradzili, Naofumi podąży ścieżką…
Anime ukazuje problem odrzucenia przez społeczeństwo, ilustruje znaczenie zdrady, izolacji i nienawiści, a także ciepła, siły i miłości.

Na koniec pozwoliłem sobie zostawić wspomnianą na wstępie grafikę:
źródło: shinden.pl