Już w lipcu z kolejną porcją odcinków powróci seria anime Bleach: Thousand-Year Blood War. Okazuje się jednak, że kolejne dzieło Tite Kubo może doczekać się dalszej adaptacji. W sieci pojawiły się doniesienia wskazujące, że manga „Burn the Witch” zainspiruje nowy projekt anime.

Temat ten nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale wyciek nastąpił z serwisu Weibo, który już wielokrotnie dostarczył podobne sprawdzone informacje.

Akcja mangi Burn the Witch rozgrywa się w uniwersum Bleacha, ale w oddziale zachodnim Stowarzyszenia Dusz. Głównymi bohaterkami są dwie wiedźmy, Noel Niihashi i Ninny Spangcole.

Tytuł ten zadebiutował w lipcu 2018 roku jako one-shot, a następne w lipcu 2020 roku światło dzienne ujrzało pięć rozdziałów tej historii. Dzięki dodatkowemu materiałowi jesienią 2020 roku pojawiły się trzy odcinki anime Burn the Witch.

Choć od dawna nie dostaliśmy nowego rozdziału tego tytułu, już we wrześniu 2020 roku ogłoszono, że manga powróci w „drugim sezonie”. Możliwe zatem, że Tite Kubo planuje powrócić do rysowania przygód Noel i Ninny, a na widzów czeka animowana adaptacja nowego wątku.

Kiedy tylko pojawi się oficjalna zapowiedź, od razu je wam przekażemy.

źródło: ign.com