Jak informowaliśmy pod koniec listopada, 19 stycznia do polskich kin wejdzie film Hayao Miyazakiego Chłopiec i czapla. To poruszająca opowieść o nastolatku, który po śmierci matki przeprowadza się na wieś i poznaje mówiącą ludzkim głosem czaplę, wprowadzającą go w magiczny świat. Produkcja zdążyła zaskarbić sobie serca widzów i krytyków na zachodzie, a polska premiera odbędzie się już 19 stycznia.

Dzisiaj w nasze ręce trafił polski zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Po dekadzie przerwy Hayao Miyazaki – zdobywca Oscara i Złotego Niedźwiedzia, mistrz anime i współzałożyciel słynnego japońskiego Studia Ghibli, wraca z nowym filmem i kolejny raz nie zawodzi swoich fanów. Chłopiec i czapla to wizjonerska animacja, która zdobyła uznanie na całym świecie – szczególnie w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Francji.

Praktycznie każde nieskazitelnie skomponowane ujęcie mogłoby być osobnym dziełem sztuki – stwierdzili dziennikarze The Hollywood Reporter. Branżowy portal IndieWire uznał Chłopca i czaplę za jeden z najpiękniejszych filmów, jakie kiedykolwiek narysowano. Z kolei na łamach Deadline możemy przeczytać: Wpływ Miyazakiego na sztukę animacji zostaje niezrównany. (…) Jego powrót po dziesięcioletniej przerwie służy jako przypomnienie o jego unikalnej wizji i artyzmie, które wnosi do świata animacji. Podobnie uważa David Fear z Rolling Stone. Miyazaki pozostaje największym żyjącym animatorem, kropka – napisał.

Film do polskich kin trafi 19 stycznia 2024 r.

Za jego dystrybucję odpowiada Młode Horyzonty Dystrybucja.

źródło: ign.com