Już za kilka miesięcy powróci wysoko oceniana seria anime, Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer). Studio ufotable wyznaczyło termin premiery Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Hashira Training Arc.

Dowiedzieliśmy się, że czwarty sezon losów Tanjiro i Nezuko wystartuje w kwietniu 2024 roku. Ponadto, na premierę dostaniemy seans trwający aż godzinę.

Ogłoszono również, że już w lutym do kin wejdzie specjalna produkcja łącząca ostatni odcinek trzeciego sezonu i pierwszy (wydłużony) epizod nadciągającej czwartej serii.

Dystrybutor przewiduje seans w 140 krajach, więc możliwe, że produkcja ta pojawi się także w Polsce.

Kimetsu no Yaiba to jedna z najpopularniejszych mang ostatnich lat. Tytuł ten skupia się wokół młodych pogromców demonów. Rodzina Tanjiro została wymordowana przez bezwzględnego Muzana, a jego siostra, Nezuko, zamieniona w demona. Tanjiro dołącza do oddziału pogromców demonów, a jego celem staje się nie tylko powstrzymanie Muzana, ale także zamiana Nezuko w człowieka.

Wspomniany wątek „Hashira Training” obejmuje tylko 9 rozdziałów (128 – 136), co sugeruje bardzo krótki sezon. Możliwe jednak, że tym razem ekipa ze studia ufotable zdecyduje się uwzględnić ten wątek jako wstęp do nieco dłuższej piątej serii. Po wątku „Hashira Training” pozostały już tylko dwa długie wątki – Infinity Castle (137 – 183) i Sunrise Countdown (184 – 205). Manga Kimetsu no Yaiba zakończyła się na 205. rozdziale.

Czekacie na powrót tej serii anime?

źródło: ign.com