Manga Dragon Ball Super ukazuje się od czerwca 2015 roku, a najnowszy rozdział ujrzał światło dzienne w sierpniu tego roku. Od tego czasu dzieło Akiry Toriyamy i Toyotarou znajduje się na wstrzymaniu, a autorzy przygotowują się do rozpoczęcia nowego wątku fabularnego.

Na łamach najnowszego numeru magazynu V-Jump pojawiły się pierwsze szczegóły dotyczące powrotu Goku i spółki. Dowiedzieliśmy się, że nowy rozdział Dragon Ball Super pojawi się dokładnie 20 grudnia 2022 roku, a kolejne – tak jak zwykle – będą ukazywały się co miesiąc. Ponadto, ogłoszono, że nowy wątek fabularny skupi się wokół… superbohaterskich przygód Trunksa i Son Gotena.

Dowiedzieliśmy się przy okazji, że nadciągający wątek będzie stanowił prequel do wydanego niedawno filmu anime Dragon Ball Super: Super Hero. Możliwe zatem, że po zbliżających się wydarzeniach w mandze zostanie przedstawiony wątek z filmu kinowego. To z kolei oznaczałoby, że na „naprawdę” nowe wydarzenia przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Dragon Ball Super to miesięcznik, więc nawet jeśli historia Trunksa i Son Gotena będzie trwała 12 rozdziałów to w procesie wydawniczym zajmie to rok. Cóż, wygląda na to, że Goku i Vegeta poczekają na nowego silnego rywala nieco dłużej.

źródło: pl.ign.com