Gra wydana po raz pierwszy 31 stycznia 1997 r.

Angielskie konto gry Final Fantasy VII na Twitterze ogłosiło we wtorek, że Japan Anniversary Society, organizacja dokumentująca dni o znaczeniu kulturowym, oficjalnie uznała 31 stycznia za „Final Fantasy VII dzień”. Data ta upamiętnia japońską premierę gry 31 stycznia 1997 r.

Z radością ogłaszamy, że gra „Final Fantasy VII Day” została oficjalnie zarejestrowana w Japonii, aby upamiętnić rocznicę premiery oryginalnej gry.

Aby to uczcić, oto specjalny wiadomość od Yoshinori Kitase, producenta projektu remake’u Final Fantasy VII. pic.twitter.com/GBphY8AYR4

— FINAL FANTASY VII (@finalfantasyvii) stronie internetowej, ustaw je na swoim koncie na Twitterze, obserwuj konto @FFVIIR_CLOUD i przesyłaj dalej tweety z hashtagiem #ファイナルファンタジーVIIの日 („Final Fantasy VII Day”). Akcja zakończy się 6 lutego o godzinie 23:59. JST, a utracisz uprawnienia, jeśli wcześniej zmienisz ikonę i nagłówek na Twitterze. Ze zwycięzcami skontaktujemy się za pośrednictwem bezpośredniej wiadomości na Twitterze.

Ta najnowsza kampania na Twitterze jest czwartą z siedmiu planowanych kampanii z nagrodami, które mają uczcić 25. rocznicę gry.

źródło: redakcja harajuku.pl