Aktorka głosowa Shu Uchida niedawno zadebiutowała 21 stycznia ze swoim własnym modelem VTuber. Jako japońsko-australijska aktorka głosowa podczas swojej debiutanckiej transmisji mówiła również po japońsku i angielsku.

Debiutancki strumień modelu VTuber Shu Uchidy

Jej model VTuber został zaprojektowany przez Takuyę Fujimę, który pracował jako oryginalny projektant postaci w wielu serialach anime, w tym ViVid Strike!, Z/X: Code Reunion, Extreme Hearts, a także nadchodzące oryginalne anime wyścigowe Highspeed Etoile. Fujima jest także autorem i artystą mangi, z takimi dziełami jak Negima!? Neo, Free Collars Kingdom i Weiß Survive.

Uchida jest znana z wielu ról w grze Kantai Collection 2016, w której udzieliła głosu Warspite, Ark Royal, Gambier Bay, Perth i Mikura. Ona także Crystal Garson w How Heavy Are the Dumbbells You Lift?, Fujiwara w Asobi Asobase, Machiko Sugawara w PuraOre! Pride of Orange i Karen Taylor w drugim sezonie Love Live! Nijigasaki High School Idol Club.

Istnieje wielu aktorów głosowych, którzy również zapuścili się w VTubing. W 2021 roku aktorka głosowa Magic Knight Rayearth, Hekiru Shiina, zadebiutowała swoim modelem VTuber o imieniu Hekiru Shiina. W międzyczasie Mayu Iizuka – która podkładała głos Airi Eniwie w CUE! – ujawniła, że ​​jest VTuber Yume Kotobuki i robi to od trzech lat.

Po stronie angielskiej aktorka głosowa Amanda Lee, która udzieliła głosu Marin Kitagawa w angielskim My Dress-Up Darling i Ai Hayasaka w Kaguya-sama: Love is War , zadebiutowała swoim modelem VTuber o imieniu Monarch w grudniu 2021 roku. Później wydała album w czerwcu 2022 roku pod swoją osobowością VTuber zatytułowany Rise of the Monarcha. Alejandro Saab, który podkładał głos Cyno między innymi w Genshin Impact, ma również VTubera o imieniu Cy Yu.

Źródło: materiały prasowe harajuku.pl