Już za kilka miesięcy odbędzie się wyczekiwana od kilku lat premiera trzeciego sezonu serii anime „KonoSuba -God’s blessing on this wonderful world!„. Przedstawiciele studia Drive postanowili jeszcze bardziej nakręcić zniecierpliwionych fanów.

W ręce widzów oddano nowy plakat promujący kontynuację tego tytułu.

Pierwszy sezon serii anime KonoSuba zadebiutował w styczniu 2016 roku. To adaptacja light novel autorstwa Kurone Mishimy i Natsume Akatsuki, która ukazywała się w latach 2013 – 2020. Drugi sezon serii anime pojawił się w styczniu 2017 roku, a w sierpniu 2019 roku w ręce fanów został oddany pełnometrażowy film animowany Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! Movie: Kurenai Densetsu.

KonoSuba to historia Kazumy Satou, który trafia do świata fantasy, gdzie przeżywa wiele komediowych przygód w towarzystwie niezdarnej bogini imieniem Aqua i innych towarzyszek. Wspomniany wcześniej spin-off opowiadał losy jednej z przyjaciółek Kazumy, Megumin. W nadciągającym trzecim sezonie pojawi się nowa obsada: Kanon Takao jako Iris, Sayuri Yahagi jako Claire i Reina Ueda jako Rain. Za nowe odcinki odpowiada studio Drive, które zastąpiło studio DEEN (dwa poprzednie sezony).

Data premiery trzeciego sezonu tej popularnej serii to kwiecień 2024 roku.

źródło: ign.com