Już tej wiosny zadebiutuje kontynuacja wysoko ocenianej serii anime, Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation. Zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, wkrótce w ręce graczy zostanie oddana także gra wideo z tego uniwersum.

Przedstawiciele firmy Bushiroad Games i studia Lancarse wyjawili, że gra o tytule Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation – Quest of Memories pojawi się już latem 2024 roku. Po produkcję tę będą mogli sięgnąć właściciele PlayStation 5, PlayStation 4, Nintendo Switch i PC.

Mushoku Tensei to historia mężczyzny, który umiera i przenosi się do świata fantasy. Na miejscu odradza się jako młodzieniec obdarzony ogromnym talentem magicznym. Pierwszy sezon tego tytułu przygotowało studio Bind, a emisja odbyła się w 2021 roku. Anime bazuje na light novel autorstwa Rifujin na Magonote i Sirotaka, która ukazuje się od 2014 roku.

Z udostępnionych informacji wynika, że nadciągająca gra przedstawi wydarzenia znane z light novel i anime. Pojawią się jednak także zupełnie nowe wątki, w których centrum znajdą się Roxy, Elinalise i Talhand. Gracze będą mogli nieco bliżej przyjrzeć się ich poszukiwaniom Rudeusa.

Na koniec przypominamy, że druga część drugiego sezonu serii anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation wystartuje w kwietniu 2024 roku.

źródło: ign.com