Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem, już na początku przyszłego roku w ręce fanów anime zostaną oddane nowe przygody Niebieskiego Egzorcysty. Firma Aniplex podzieliła się kolejną zapowiedzią trzeciego sezonu serii anime Ao no Exorcist (Blue Exorcist).

Seria zatytułowana Blue Exorcist: Shimane Illuminati Saga wystartuje w styczniu 2024 roku. Poniższy materiał wideo zawiera fragment utworu z openingu nowych odcinków. Kawałek o tytule „Eye’s Sentry” przygotował zespół UVERworld.

Ao no Exorcist to manga, którą od 2009 roku rysuje Kazue Katou. Tytuł ten zainspirował do tej pory dwie serie anime – w 2011 i 2017 roku. To historia Rina Okumura, syna Szatana, który dołącza do akademii szkolącej egzorcystów, których zadaniem jest walka z demonami. Tym razem na widzów czeka adaptacja tomów o numerach od #10 do #15. Manga ta liczy obecnie 29 tomów.

Animowana adaptacja, przygotowana przez studio A-1 Pictures, cieszy się ogromną popularnością po dziś dzień. Co ciekawe, nadciągający trzeci sezon stworzy studio VOLN. Toshiya Ono nadzoruje prace nad scenariuszem. Yurie Oohigashi odpowiada za design postaci i pełni funkcję głównej animatorki. Kohta Yamamoto i Hiroyuki Sawano przygotowują podkład muzyczny.

Emisja trzeciego sezonu serii anime Ao no Exorcist rozpocznie się w styczniu 2024 roku.

źródło: ign.com