Już w przyszłym miesiącu nastąpi premiera gry Pokémon Scarlet & Violet. Wygląda na to, że do nadejścia tej produkcji przygotowują się nie tylko gracze, ale także deweloperzy.

Przedstawiciele The Pokémon Company ogłosili, że wsparcie Pokémon Sword & Shield zakończy się już za nieco ponad dwa tygodnie, 1 listopada 2022 roku. To właśnie wtedy do produkcji z 2019 roku zawita finałowy update.

Również 1 listopada na społeczność graczy czeka ostatni event Wild Area News. W przeszłości wydarzenie to odbywało się raz na miesiąc. Do Pokémon Sword & Shield zawita wówczas Gigantamax Snorlax. Wspomniany event będzie trwał do momentu wyłączenia serwerów online tej popularnej produkcji – nie powinno jednak to nastąpić w najbliższym czasie.

Warto jednak dodać, że wraz z tym krokiem podjętym przez deweloperów stadiony nie będą aktualizowały rankingu tego samego dnia. Wyniki Ranked Battle Season nie będą pojawiały się w Pokemon Home.

Kontynuując wieloletni trend, nowa gra zadebiutuje w dwóch wersjach. Wydanie Scarlet będzie zawierało nowego legendarnego pokemona – Koraidona. Natomiast osoby, które zdecydują się na zakup wydania Violet ujrzą innego legendarnego stworka – Miraodona. Udostępniony opis sugeruje, że oba pokemony posiadają moc „przewyższającą” innych mieszkańców tej krainy.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, starterami w tej generacji będą trawiasty kot Sprigatito, ognisty krokodyl Fuecoco i wodne kaczątko Quaxly.

Pokemon Scarlet & Violet trafi na konsolę Nintendo Switch już 18 listopada 2022 roku.

źródło: https://pl.ign.com/