W czerwcu zeszłego roku oficjalnie ogłoszono, że studio Orange (Beastars) przygotowuje nową wersję serii anime Trigun. Pierwszy teaser pojawił się jeszcze latem, a właśnie teraz do sieci trafił pełen zwiastun produkcji o tytule Trigun Stampede.

Poniższe wideo zdradza także datę premiery – styczeń 2023 roku.

Trigun to manga autorstwa Yasuhiro Nightow opublikowana w latach 1995-1997. Powstała także kontynuacja zatytułowana Trigun Maximum.Na jej podstawie studio Madhouse wyprodukowało serię anime liczącą 26 odcinków. Mangę wydało w Polsce wydawnictwo Studio JG w formie 3w1.

Główni bohaterowie to Vash the Stampede – rewolwerowiec który gdziekolwiek się pojawia jest powodem ogromnych, choć zwykle niezawinionych, zniszczeń, a za głowę którego wyznaczona jest nagroda 60 miliardów doubledolarów oraz Meryl Stryfe i Milly Thompson – dwie agentki firmy ubezpieczeniowej Bernardelli Insurance Society, które mają za zadanie odnaleźć Vasha i pilnować go przez 24 godziny na dobę, żeby już niczego nie niszczył i nie narażał firmy w której pracują na dalsze straty. Choć wielokrotnie spotykają Vasha, są przez dłuższy czas zupełnie nieświadome że to on jest właśnie tym Vashem the Stampede.

Skusicie się na seans tego remake’u?

źródło: https://pl.ign.com/