Mamy dobre wieści dla fanów serii isekai. Do sieci trafił właśnie pierwszy plakat promujący trzeci sezon anime Re:ZERO -Starting Life in Another World. Niestety, termin premiery nowych odcinków pozostaje nieznany. Wiemy jednak, że pod koniec marca, na wydarzeniu AnimeJapan, firma Kadokawa planuje zorganizować wielką wystawę poświęconą trzeciemu sezonowi Re:ZERO.

Możliwe zatem, że ta wysoko oceniana produkcja powróci już nawet latem (lipiec 2024). Kiedy tylko pojawi się oficjalny termin premiery nowych odcinków, od razu się o tym dowiecie.

Głównym bohaterem przedstawionej historii jest Nagatsuki Subaru, japoński nastolatek, który zostaje przeniesiony do fantastycznego świata gdzie odkrywa, że po każdej swojej śmierci cofa się w czasie, aby móc być w stanie zapobiec wydarzeniom, które doprowadzą do jego zguby.

Seria anime bazuje na light novel, autorstwa Tappeia Nagatsukiego. Pierwszy sezon dostaliśmy w kwietniu 2016 roku, a kontynuacja ujrzała światło dzienne latem 2020 roku. Animowaną adaptację przygotowuje studio White Fox, która powróci prawdopodobnie także przy trzeciej serii.

źródło: pl.ign.com