Zgodnie z informacją przekazaną w maju tego roku, już niedługo czeka nas powrót mangi Hunter x Hunter. Przedstawiciele japońskiego wydawnictwa poinformowali właśnie, że nowy rozdział dzieła Yoshihiro Togashiego pojawi się dokładnie 23 października 2022 roku.

Będzie go można wówczas przeczytać legalnie na łamach serwisu Mangaplus. Dzień później odbędzie się jego premiera w magazynie Weekly Shounen Jump.

Seria Hunter x Hunter z 2011 roku ekranizowała 339 rozdziałów mangi autorstwa Yoshihiro Togashiego. Na obecny dzień manga liczy tylko 390 rozdziałów, więc na ewentualny powrót anime póki co nie ma co liczyć. Kto wie, może restart mangi sprawi, że studio Madhouse zainteresuje się kolejnym sezonem, nawet jeśli miałby liczyć tylko 12 odcinków.

Odpowiedzialny za ten tytuł mangaka boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi, przez przy przygody Gona i spółki zaliczyły w przeszłości wiele przerw. Najdłuższy „hiatus” trwa właśnie teraz, a rozpoczął się w listopadzie 2018 roku. Yoshihiro Togashi wyjawił niedawno, że przygotował przynajmniej 10 nowych rozdziałów, z których ostatni liczy 400. numer. Możemy zatem spodziewać się, że końcówka tego roku minie pod znakiem HxH.

Na koniec warto dodać, że 75 ze 148 odcinków serii anime Hunter x Hunter (2011) można obecnie znaleźć na polskim Netfliksie. Prawdopodobnie wkrótce subskrybenci otrzymają dostęp do kolejnej paczki epizodów.

źródło: https://pl.ign.com/