One Piece to manga z najwyższą sprzedażą tomów w historii. Tytuł ten co tydzień otrzymuje nowe rozdziały i to już od ponad 25 lat. Autor tej niezwykłej historii posiada umowę z wydawnictwem Shueisha, która pozwala mu na drobną przerwę ,przynajmniej raz w miesiącu – wszystko po to, aby mógł zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Niestety, już niedługo One Piece zniknie na nieco dłużej niż jeden tydzień. Mangaka osobiście poinformował swoich fanów, że zamierza podjąć się operacji usunięcia astygmatyzmu. Właśnie dlatego przygody załogi Słomianego Kapelusza zostaną przerwane na aż miesiąc.

Najnowszy 1086. rozdział One Piece pojawi się już w tę niedzielę, 11 czerwca. Kolejny chapter dostaniemy jednak dopiero w okolicach 18 lipca. Warto jednak zaznaczyć, że przerwa wydawnicza mangi nie wpłynie na emisję adaptacji anime, która posiada całkiem spory zapas materiału.

Co ciekawe, niemal równo rok temu manga One Piece zaliczyła podobną przerwę. Wówczas autor miał sprawdzić prace nad serialem aktorskim Netfliksa. Ostatecznie jednak Eiichiro Oda nie pojawił się na planie wspomnianej produkcji, ale przynajmniej zaliczył zasłużony odpoczynek.

 

Podobnie, jak manga i seria anime One Piece, serial aktorski One Piece skupi się na grupie piratów, której przewodzi Monkey D. Luffy. Załoga Słomianych Kapeluszy wyruszy w wielką podróż, której celem będzie dopłynięcie na sam kraniec oceanu Grand Line, a tym samym opłynięcie całego świata i znalezienie legendarnego skarbu – One Piece. Premiera serialu przewidziana jest na 2023 rok.

Miejmy nadzieję, że nie wystąpią żadne komplikacje, a Eiichiro Oda faktycznie już w lipcu powróci do rysowania swojej pirackiej historii.

źródło: pl.ign.com