Ostatnia prezentacja Nintendo Direct ujawniła szereg tytułów, które trafią na Switcha w ciągu obecnego roku. Wśród zapowiedzi znalazła się produkcja, na którą wielu graczy zareagowało wyjątkowo nostalgicznie. Mowa o następcy kultowej produkcji na Wii!

Nintendo oficjalnie zapowiedziało sequel jednej z najpopularniejszych gier na konsolę Wii! W tytule zmienia się jedynie nazwa samej konsoli i jest nim – jak już się pewnie domyśliliście – Nintendo Switch Sports. Gra – tak samo jak jej pierwowzór – bazować będzie oczywiście na ruchowych możliwościach kontrolerów. Sequel uzbrojony zostanie łącznie w 6 dyscyplin: tenis ziemny, kręgle, chambare (pojedynek na miecze), piłkę nożną, badminton i siatkówkę. 

Wszystkie będą możliwe do rozegrania lokalnie (1-4 graczy), bądź sieciowo, gdzie w trybie kręglowym zmierzymy się z maksymalnie 15 innymi graczami.

Już teraz wiemy, że z czasem do gry trafią kolejne dyscypliny. Jesienią – kilka miesięcy po premierze Nintendo Switch Sports – produkcja wzbogaci się o golf.

Fizyczne wydania gry zawierać będą również specjalną opaskę na nogę – tą samą, która sprzedawana jest wraz z Ring Fit Adventure. Akcesorium początkowo wykorzystać będzie można jedynie do gry w piłkę nożną, jednak w przyszłości może pojawić się więcej jego zastosowań.

Data premiery Nintendo Switch Sports przewidziana jest na 29 kwietnia 2022 roku. 

źródło: Nintendo Direct  | tłumaczenie: mush