Ogólnie rzecz biorąc, ludzie mają dwoje oczu, ale ludzie z Naruto mają czasami bardzo szczególne oczy. Te tak zwane „techniki oka”, Dōjutsu, dają użytkownikom większą moc i posiadają specjalne zdolności, które można wykorzystać w walce. W serii jest kilka takich technik, aw tym artykule porównamy dwie z nich, aby określić mocniejszą. Techniki, o których mowa, to Tenseigan i Rinnegan, których analizy można przeczytać w naszym artykule.

Tenseigan może mieć większą moc na podstawowym poziomie, ale Rinnegan jest zdecydowanie mocniejszy. Głównym tego powodem jest jego wszechstronność oraz fakt, że Rinnegan daje użytkownikom niemal boskie moce, podczas gdy Tenseigan daje „sprawiedliwą” moc. Obaj są dość użyteczni i potężni, ale w bezpośrednim zderzeniu Rinnegan byłby lepszy.

Teraz, gdy znasz odpowiedź, zobaczmy, co Cię czeka w tym artykule. Najpierw wyjaśnimy każde z oczu i to, co potrafią. Po drugie, porównamy oczy indywidualnie, a następnie ustalimy, które z nich jest najsilniejsze. Wreszcie dowiesz się, która z tych technik jest silniejsza.

Czym jest Tenseigan w Naruto?

Tenseigan to Dōjutsu klanu Otsutsuki. Można go rozpoznać po rozmytej biało-niebieskiej tęczówce z niebieską źrenicą. Jutsu zostało odkryte przez Hamurę Otsutsuki, a później użyte przez Toneri Otsutsuki. Historia Połączenie czakry klanu Hyuuga i klanu Otsutsuki powoduje, że Byakugan ewoluuje w Tenseigana. Zostało to opisane tysiące lat temu przez Hamurę Ootsutsuki i ostatecznie przebudzone przez Toneri Otsutsuki w trzech etapach:

Etap 1: Byakugan traci swój mlecznobiały kolor i otrzymuje niebieską obwódkę. Etap 2: jest teraz kilka kolorów, a użytkownik odczuwa ogromny ból. Etap 3: gdy użytkownik wciąż odczuwa wielki ból, Tenseigan przypomina teraz kolorową galaktykę; biały jest ledwo rozpoznawalny.

Toneri skradł oczy Hanabi Hyuga, ponieważ jego własne były zapieczętowane w kuli energii Tenseigana. Po pewnym czasie obudził technikę oka i planował użyć jej do zniszczenia ziemi poprzez zderzenie z księżycem. Po tym, jak kula energii, składająca się z niezliczonych Byakuganów, została zniszczona przez Naruto Uzumakiego i Hinatę Hyugę, przez chwilę wyglądało to tak, jakby moc jutsu również została zniszczona. Jednak Toneri był teraz w stanie używać Tenseigana bez Naczynia Energii.

Tenseigan wydaje się cofać, gdy właściciel, w tym przypadku Toneri, zostaje pokonany. Niektóre potężne jutsu są możliwe przy pomocy Tenseigana. Można również użyć potężnych ataków, takich jak Ginrin Tensei Baku i Kinrin Tensei Baku, a także zwiększyć zdolności fizyczne poprzez tryb czakry Tenseigana. Ponadto ludzie i rzeczy mogą być przyciągane i odpychane, podobnie jak równoważna zdolność Rinnegana. Użytkownik otrzymuje również Gudoudamę i tym samym ma kontrolę nad wszystkimi żywiołami.

Czym jest Rinnegan w Naruto?

Rinnegan jest najpotężniejszym z trzech głównych Dōjutsu, pozostałe dwa będąc Byakuganem i Sharinganem, z których wszystkie wywodzą się z klanu Otsutsuki. Jest to również Kekkei Genkai, ale w przeciwieństwie do pozostałych dwóch sztuk oka, budzi się niezwykle rzadko i dlatego nie można go przypisać do żadnego klanu. Jednak Rinnegan Hagoromo Otsutsukiego to Kekkei Moura.

Rinnegan zapewnia rzucającemu boskie zdolności i jest przedstawiony jako całkowicie fioletowe oko z okręgami wokół tęczówki. Według legendy ma być zesłany z nieba w czasach chaosu, a jego użytkownik staje się albo „bogiem stworzenia”, który przynosi światu pokój, albo „niszczycielem”, który sprowadza świat donikąd. Ponieważ rzadko się budzi, prawie nic nie wiadomo o okolicznościach tego samego, poza tym, że trzeba być potomkiem Rikudou Sennina, ponieważ był pierwszym, który obudził Kekkei Genkai.

Było to możliwe, ponieważ Kaguya Otsutsuki, jego matka, była w stanie wcześniej obudzić oryginalną Rinne Sharingan. Madara Uchiha obudził Rin’negana ze stałego Mangekyou Sharingana na krótko przed śmiercią. Podczas Czwartej Światowej Wojny Shinobi odzyskał oczy. Nagato dostał swojego Rin’negana od Madary Uchiha. Nie są jednak znane dokładne okoliczności tej interwencji. Sasuke Uchiha osiąga Rinnegana z sześcioma tomoe po tym, jak Rikudou Sennin przekazuje mu część swojej czakry. Podobnie jak w przypadku innych sztuk oka, Rin’negan można również wszczepić, jak zademonstrowali Tobi i Madara podczas Czwartej Światowej Wojny Shinobi.

Rinnegan zapewnia użytkownikowi boskie zdolności, na przykład Jiraiya powiedział, że dzięki Rinneganowi Nagato był w stanie opanować wszystkie żywioły i był w stanie nauczyć się każdego jutsu, które widział w bardzo krótkim czasie. Prawdopodobnie jego najpotężniejszymi i najważniejszymi zdolnościami są sześć ścieżek, z których każda zapewnia użytkownikowi niesamowitą moc, oraz siódma ścieżka, która może nawet wskrzesić umarłych.

Pozostałe sześć ścieżek to Tendou, która pozwala przyciągać i odpychać materię oraz kontrolować grawitację, Chikushoudou, która pozwala przywoływać liczne zwierzęta Kuchiyose, Shuradou, która pozwala przemienić się w jakiegoś rodzaj maszyny, Jigokudou, której można użyć do przywołania Króla Piekieł, Ningendou, której można użyć do wyssania ludzkich dusz i wydobycia z nich wszystkich informacji, oraz Gakidou, które może wchłonąć wszystkie rodzaje czakry, pozwalając użytkownikowi aby zregenerować własną równowagę czakr.

Użytkownik może zastosować wszystkie te ścieżki samodzielnie lub przenieść je na zwłoki i zombie Edo Tensei, a następnie kontrolować je za pomocą przewodników czakr, pozostając w zasięgu. Jeśli wybierzesz ten drugi wariant, użytkownik ma cały czas całe pole widzenia wszystkich ciał i ich wezwań, co daje mu swego rodzaju widok dookoła.

Jednak kontrolowanie ciał w czasie wydaje się być bardzo szkodliwe dla użytkownika, ponieważ Nagato był w bardzo złym stanie i ostatecznie zmarł z powodu nadużywania swoich ciał, pozostawiając większość z nich odpoczywających w Amegakure przez większość czasu. Poza ścieżkami Rin’negan pozwala użytkownikowi przywołać Gedou Mazou, posąg zdolny do wysysania i przechowywania Bijuu lub używania specjalnych łańcuchów czakry lub, jeśli jest zapieczętowany w jednym z jego ciał, przewodników, aby kontrolować i widzieć czakrę i bariery.

Pozwala również użytkownikowi przeczytać jeszcze więcej kamiennej tablicy Rikudou Sennina ukrytej w Świątyni Naka, niż jest to możliwe za pomocą Sharingana lub Mangekyou Sharingana. Rin’negan pozwala również na mroczne techniki unikania, takie jak Rinbo: Hengoku Madary Uchiha lub zdolność Sasuke do zamiany miejsc z osobą lub przedmiotem. Sasuke jest również w stanie kontrolować wszystkie Bijuu naraz swoim okiem. Ponadto Momoshiki ma również dwa Rin’negan, które są w jego dłoniach, ale trochę różnią się od zwykłych.

Z jednej strony jego Rinnegan utrzymany jest w krwistoczerwonym, świetlistym kolorze, az drugiej strony pozwala mu to na użycie unikalnej techniki, która prawdopodobnie reprezentuje dalszy rozwój Gakidou, ponieważ może również wchłonąć wszystkie Nin-Jutsu w tym celu. Jednak dzięki Takamimusubinokami może nie tylko wchłonąć jutsu, ale także je wzmocnić, przyjąć i odtworzyć, aby uderzyć przeciwników w twarz. Ponadto, po tym jak Ootsutsuki osiągnął swoją ostateczną formę, na jego czole powstało trzecie oko Rin’negana, a wszystkie jego oczy stały się złote. Jednak nie wiadomo jeszcze, w jakim stopniu zdolności Rinnegana zmieniły się w tej formie.

Tenseigan kontra Rinnegan: Które Dōjutsu jest silniejsze?

A teraz najważniejsze i najważniejsze interesująca część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch technikach i przeanalizujemy, jak wszystkie te fakty znalazłyby odzwierciedlenie w bezpośrednim starciu tych dwóch technik w Naruto. Kontynuujmy.

Dōjutsu są niesamowicie różne w porównaniu, ponieważ wszystkie są dość potężne i dają użytkownikom niesamowite zdolności. Dlatego ustalenie, który z nich jest potężniejszy, jest zawsze skomplikowane. Ale z porównawczego punktu widzenia nie można zaprzeczyć, że oba te Dojutsu są wyjątkowo potężne, ale jeśli nas zapytasz, jest zwycięzca.

Mianowicie, Tenseigan jest Dōjutsu opartym na mocy. Ma niesamowite zalety, ale koncentruje się głównie na surowej mocy. Z drugiej strony Rinnegan jest bardziej wszechstronny. Oferuje użytkownikowi znacznie więcej, a sama liczba niesamowitych i różnorodnych umiejętności, które daje użytkownikowi, wystarczy, by pokonać Tenseigana. Nawet bez konieczności analizowania każdej indywidualnej umiejętności, jest całkiem jasne, że Rinnegan jest bardziej użytecznym Dōjutsu, ponieważ może być zastosowany w większej liczbie sytuacji i może ostatecznie umożliwić użytkownikowi pokonanie prawie każdego przeciwnika.

Z boskimi zdolnościami zapewnianymi użytkownikowi przez Rinnegana, jasne jest, że ta technika jest potężniejszym Dōjutsu w Naruto, i jest to całkiem jasne po tym szybkim porównaniu.

źródło: redakcja harajuku.pl